Trend jménem DENIM: Vždy aktuální klasika

Trend jménem DENIM: Vždy aktuální klasika


Trend jménem DENIM: Vždy aktuální klasika

17/5/2023, Anna H.

Dnes se zaměříme na jeden z nejikoničtějších a neustále populárních materiálů v módním světě - denim.

Denim je nepostradatelnou součástí každého šatníku. Pevně věřím, že i pokud nejste zrovna "kalhotový" typ, alespoň pár kousků z denimu se ve Vaší skříni najde. Jeho univerzálnost, odolnost a nadčasovost jej činí jedním z nejoblíbenějších textilních materiálů na světě. Ať už si oblíbíte klasické Levisky, džínovou bundu nebo odlehčenou formu denimu v podobně chambray, Váš styl bude vždy "on point".

I letos (ostatně jako většinu roků) vidíme denim jako jednu z hlavních módních tendencí. Vidíme kombinace moderních střihů a klasických džínových prvků, celodenimové outfity, kombinace denimu v různých barvách, denimový "patchwork" a spoustu dalšího. Mě osobně nejvíce zaujaly tyto trendy: denim on denim, maxi sukně, denimové šaty a doplňky. Hlavně proto, že mám ráda klasické ikonické kusy, které jsou vždy v kurzu, dají se dobře kombinovat a opravdu nosit.

 

Appre denimová košile

 

Denim on denim

Velkým trendem, který vidíme na módních přehlídkách i na ulicích, je kombinace různých denimových odstínů. Zkombinujte světlé a tmavé džínové kousky v kontrastních barvách, anebo jednoduše v odstínech blízkých od sebe.

 

 

Maxi sukně

Velkým hitem letošního roku jsou maxi denimové sukně. Maxi sukně jsou skvělou volbou jak pro horké letní, tak i pro chladnější podzimní dny. Můžete je zkombinovat s úzkým topem a letními sandálky, s rolákem a kozačkami nebo se stále oblíbenějšími "loafers" a džínovou bundou. Maxi džínová sukně je zároveň jednoduchá a nepřehlédnutelná.

 

 

Dress please

Pokud rády experimentujete s různými střihy a tvary, zaměřte se na džínové šaty. Denimové šaty vytvářejí nekonečné možnosti pro různé příležitosti, od neformálního denního outfitu až po luxusní večírek. Vybírat můžete mezi nepřebernými možnostmi: mini, maxi, košilové, s rukávy, bez nich... Pro letošní rok doporučuji sáhnout po aktuální barvě "wash-out dark blue".

 

Košilové šaty Appre 

 

Něco navíc 

Ale pozor, nezapomeňte, že denim nepatří pouze na džíny a bundy. Zkuste pro změnu třeba džínovou kabelku nebo boty. Je to skvělý způsob, jak přidat do vašeho outfitu pouze jemný džínový akcent.

 

Zdroj: https://cooperativashop.com/p/denim-bucket-hat-m/

 

 

Tak co vy na to, jste známá "džínomilka" nebo Vám tento trend nic neříká?

 

 

 

Zdroje:

https://www.vogue.com/article/denim-trends-ss23

https://www.refinery29.com/en-us/denim-jean-trends-2023

https://stylereportmagazine.com/maxi-denim-skirt-get-the-look/